Vybrala jsem si tři firmy, o kterých vám řeknu něco více, nejen fakta, ale i zajímavosti, které najdete pod textem očíslované. Pojďme se podívat, jaké výrobky přináší Rakousko světu.

prodej obuvi

Humanic

Obuvnická společnost, která vznikla v roce 1872 pomocí D. H. Pollaka. Je dceřinou společností sdružení Leder und Schuh, které sídlí ve Štýrském Hradci.

První dva obchody Humanic byly otevřeny v roce 1907 ve Vídni. Prvních několik let působila firma spíše na domácím trhu. Až později se dostala do zahraničí. A první pobočka v České republice vznikla v roce 1992 v Brně.

1.      Na e-shopu českého Humanicu s mobilním telefonem se špatně vyplňují registrační formuláře, protože se jedná jen o klon rakouské verze. Obsahuje základní funkce.

2.      Na internetu se objednávka dá zaplatit pouze dvěma způsoby – kartou nebo přes PayPal.

3.      Období roku 2018/2019 připravil Humanic zimní kolekci Enjoy Life & Style. Jedná se o TV spot a zajímavá je interpretace. Jednotlivá oblečení se mění plynule při chodu modelů.
prázdný vozík

Billa

Billa znamená z německých slov Billiger Landen – Levný obchod. Jedná se o značku řetězců supermarketů. Tuto firmu vlastní REWE Group, ale založil ji Karl Wlaschek v roce 1953. Působí v Česku, na Slovenku, v Bulharsku, na Ukrajině a v Rusku.

1.      V roce 2019 vznikla reklama, která ukázala, že se přímo v obchodě peče pečivo. Avšak poté se zjistilo, že se pečivo jen dopéká, protože prodejny nevlastní pekárny.

2.      Velkou část sortimentu lze koupit levněji a to díky Billa bonus klubu.

3.      S Billou lze cestovat pomocí její cestovní kanceláři ITS BILLA TRAVEL.

4.      Jako první řetězec supermarketů dovoluje Billa vstup s vodicími psy.

5.      Supermarket disponuje čerstvostí a kvalitou převážně českých potravin.
energy drink

Red Bull GmbH

Společnost, která vyrábí energetický nápoj zvaný Red Bull. Jedná se o obdobu thajského nápoje Kratin Daeng. Firma vznikla v roce 1984 Dietrichem Mateschitzem.

1.      Red Bull GmbH nevlastní fyzicky žádné zařízení, kde se nápoj vyrábí. Stará se o marketing.

2.      Hodnota značky je 5,5 miliard dolarů.

3.      Díky této instituci se do světa dostal nový typ nápojů – energetický.

4.      Plechovky jsou recyklovatelné, což je jen a jen výhodou.

5.      Společnost organizuje závod Red Bull 400. Jedná se o běh.

Když se řekne Rakousko, lidé si představí jen slova spojená s Vídní či pohořím Alp. Avšak tento stát toho může nabídnout ještě víc. A pomalu a jistě se tyto firmy posouvají na žebříčku světového trhu.

Red Bull dává křídla

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.