Umíte si představit tu hrůzu, kdybyste jeli někam vlakem a najednou se proti vám objevil na téže koleji nějaký jiný protijedoucí vlak? Ani se nechce domýšlet, k čemu všemu by to mohlo vést. Určitě k ničemu dobrému.

A ani méně hororové situace by na železnici nebyly ničím příjemným. A kolik by jich přitom mohlo nastat! Vezměte si třeba, kdybyste někam jeli, ale nedojeli, protože by vám v další cestě někde na trase překážel vlak jiný. Nebo si zkuste představit, že by měla vaše souprava poruchu, zůstala stát ztracená někde mezi poli a vy jste se museli spokojit s tím, že není vůbec jasné, kdy se dočkáte pomoci, protože to může trvat, než se tu objeví někdo, kdo by si vás všimnul a nahlásil to a než by se sem nějak dostala náhradní lokomotiva, kterou by na cestě sem nakonec taky mohlo leccos zdržet nebo postihnout.

vlak na nádraží

A lépe by na tom nebyli ani ti, kdo by stáli někde na nádraží nebo v čekárně. Jak ti by se dozvěděli, kdy jejich spoj přijede, když by se nevědělo, kde vlak, jímž měli jet, momentálně je, a co všechno se mu cestou přihodí? Nijak.

Zkrátka a dobře musí panovat v železniční dopravě řád. A ten se jinak než důslednou kontrolou zajistit nedá. A sledování železničních vozidel je tak něčím, co v žádném případě nesmí scházet.

Díky tomuto systému se ví o všem, co se kde děje. Vše je tu pod kontrolou čtyřiadvacet hodin denně v reálném čase a díky tomuto systému lze zobrazit i více lokomotiv na jedné mapě, dá se tu sledovat nejeden důležitý parametr a je tu možné i libovolné nastavení výkazů tras a práce, trasování dle historie, nastavení pravidelného servisu, identifikování a šichtování obsluh či nastavení alarmů při překročení některých hraničních hodnot.

v okně vlaku

Tento systém zkrátka ohlídá kdeco. Dokonce i spotřebu pohonných hmot a tudíž i jejich případné krádeže. A dá se díky němu ušetřit až třicet procent provozních nákladů.

A kdo by mohl něco takového odmítnout?

Jak se hlídá železnice?

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.